راه اندازی اولین بانک اطلاعات بالینی تحت وب مرکز فوق تخصصی شهید هاشمی نژاد

نسخه قابل چاپارسال به دوستان

اولین بانک اطلاعات بالینی تحت وب مرکز فوق تخصصی شهید هاشمی نژاد در راستای اجرایی شدن طرح «ثبت الکترونیک داده های بیماران کانسر پروستات که رادیکال پروستاتکتومی می شوند» در روز چهارشنبه مورخ 1395/12/11 با حضور اساتید و فلوی گروه یوروانکولوژی استاد دکتر حسین شاهرخ، استاد دکتر نیری و دکتر محمد صدری و ریاست مرکز توسعه تحقیقات بالینی استاد دکترپژمان شادپور، مشاور دکتر پیمان شاهرخی و توسعه دهنده نرم افزار آقای مهندس محمود متین راه اندازی و آماده بهره برداری قرار گرفت.

راه اندازی اولین بانک اطلاعات بالینی تحت وب مرکز فوق تخصصی شهید هاشمی نژاد

در این طرح تمامی داده های بالینی اعم از یافته های قبل، حین  و بعد از عمل جراحی، داده های پاراکلینیک اعم از یافته های آزمایشگاهی، تصویر برداری و پاتولوژی و نتایج پیگیری های بالینی و پارا کلینیک بیماران رادیکال پروستاتکتومی شده ثبت می شود.

سامانه نرم افزاری این بانک اطلاعات بصورت آنلاین و تحت وب می باشد که در مرحله اول در مرکز فوق تخصصی شهید هاشمی نژاد راه اندازی و قابلیت ارتقاء به سامانه «پژوهش های چند مرکزی» را دارد. لذا مراکزی که تمایل به مشارکت و همکاری در این طرح را دارند، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز توسعه تحقیقات بالینی شهید هاشمی نژاد تماس حاصل فرمایند.

 

فارسی
نوع: 
اخبار و رویدادها