هر آنچه باید در مورد MRI بدانید

نسخه قابل چاپارسال به دوستان

به معنای تصویر برداری از اندام های بدن با استفاده از پدیده الکترو مغناطیس می باشد.

هرچند انجام MRI با پرهیز از تشعشع رادیو اکتیو ، عملاً بدون ضرر است ولی عدم رعایت مواردی که در متن ذکر گردیده است میتواند برای بیمار و دستگاه MRI آسیب پذیر باشد. بخش تصویر برداری این مرکز با استفاده از جدیدترین دستگاه (5/1 تسلا)  موجود در کشور آماده انجام MRI از کلیه مراجعین عزیز داخل و خارج از بیمارستان با تعرفه دولتی و قرارداد با کلیه بیمه ها می باشد.

خدمات قابل ارائه شامل :

MRI از تمامی اندام ها، مفاصل و بافتهای بدن

MRI از تمامی عروق بدن ( MRA  و MRV)

MRI از سیستم ادراری کلیه ها و مثانه MRV

 

خواهشمند است به موارد زیر توجه فرمائید:

  1. جهت انجام MRI ارائه درخواست پزشک الزامی است.
  2. با برگه درخواست MRI به مسئول پذیرش مراجعه نمایید.
  3. پرسش نامه ای که در پذیرش تحویل شما می گردد جهت تشخیص بیماری شما بسیار مهم است، لذا به دقت آن را مطالعه و تکمیل فرمایید.
  4. در صورتی که دارای باطری قلبی ، پروتز یا اعضا مصنوعی هستید ، سیستم ارتودنسی ( روی دندانها) دارید یا در صورت وجود ترکش یا هرگونه قطعه فلزی دیگر در بدن خود حتماً به مسئول پذیرش اطلاع دهید.
  5. جهت انجام MRI حتماً از لباس راحت و بدون شی خارجی ( لباس یکبار مصرف و بهداشتی) که در اختیار شما گذاشته می شود استفاده نمایید.
  6. از به همراه آوردن هر گونه کارتهای اعتباری، کارت بنزین، موبایل، ریموت، سوئیچ، کلید، سنجاق سر، گیره سر، عصا و هر شی فلزی دیگر به بخش MRI جداً خودداری نمایید.
  7. انجام MRI برای شما عزیزان هیچ خطری نداشته ، فقط به همراه داشتن وسایل فلزی برای شما و دستگاه ، آسیب پذیر و خطرناک می باشد. لذا حتماً آنها را به فرد همراه یا مسئول مربوطه در بخش تحویل نمایید.
  8. جهت انجام یک MRIخوب، لطفاً خونسرد و آرام و بی حرکت تا پایان عکس برداری، روی تخت دستگاه بخوابید و مطمئن باشید صدا و تصویر شما توسط دوربین زیر نظر کراشناس MRI می باشد و شما به راحتی می توانید با وی ارتباط برقرار نمایید.

 

دریافت نسخه چاپی

فارسی